Paznokcie hybrydowe, co to jest…

Paznokcie hybrydowe, to dobry sposób na zadbany i trwały manicure niezależnie od budowy paznokci, czy długości. To ważne, ponieważ aby wykonać paznokcie hybrydowe nie ma konieczności czekania na ich naturalny wzrost, ani sztucznego ich przedłużania, dzięki czemu szybko i trwale można dodać dłoniom prestiżu i świeżości.

Manicure hybrydowy wykonuje się za pomocą lakieru który w odróżnieniu od zwykłego utwardzany jest w specjalnej lampie LED- zaletą jego jest także to, że nie trzeba go suszyć, tylko od razu po wyjęciu dłoni z lampy możemy bez obaw wykonywać wszystkie czynności (idealne rozwiązanie dla wszystkich niecierpliwych). Hybryda dobrze się sprawdza zwłaszcza podczas wyjazdów wakacyjnych i biznesowych bowiem utrzymuje się na paznokciach nawet do 3 tygodni.

Po nałożeniu lakieru hybrydowego paznokcie stają się twarde i nie łamią się, gdyż są usztywnione przez specjalistyczną formułę lakieru dzięki czemu wyglądają nienagannie i pięknie błyszczą przez długi czas.

Manicure hybrydowy, czy warto…

Manicure nałożony na paznokcie hybrydowe nie odpryskuje, przez co zachowuje przez długi czas estetyczny wygląd paznokci. Na lakierze hybrydowym można umieścić delikatne zdobienia. Zmywanie manicure hybrydowego jest możliwe tylko poprzez zastosowanie specjalnego zmywacza na bazie acetonu. Paznokcie hybrydowe mają ładny i naturalny wygląd, a dodatkowo są błyszczące.

Zabieg nie wymaga posiadania długich paznokci.

Paznokcie na każda okazję…

Stylizacja paznokci, to przygoda wymagająca zdolności artystycznych i profesjonalnego przygotowania.

Paznokcie różnią się długością, szerokością, grubością oraz kształtem. Jednak niezależnie od ich budowy wprawny kosmetolog potrafi stworzyć zachwycające dzieło, które przyda dłoniom niezwykłej estetyki. Dłonie otrzymają szyk i elegancję dostosowaną do okazji, na którą mają być przygotowane.

Zapraszamy do naszego gabinetu „Paris Cosmetology” w Chorzowie.


Manicure biologiczny – pielęgnacja dłoni i paznokci

Skóra dłoni jest bardzo delikatna, ponieważ nie posiada warstwy ochronnej w postaci tkanki tłuszczowej. Nasze ręce codziennie narażone są na szkodliwy kontakt z detergentami, zanieczyszczeniami oraz innymi czynnikami zewnętrznymi, które wysuszają skórę dłoni i niszczą strukturę paznokci. Co więcej - nieodpowiednio zbilansowana dieta negatywnie wpływa na wygląd oraz kondycję dłoni. W tej sytuacji manicure powinien być pozycją obowiązkową na liście priorytetów pielęgnacyjnych każdej kobiety.

Manicure biologiczny

Manicure biologiczny to zabieg pielęgnacyjny dedykowany zadbanym dłoniom z małą ilością zarastających skórek. W przeciwieństwie do manicure klasycznegobiologicznej wersji zabiegu nie używa się metalowych narzędzi, takich jak cążki, tradycyjny pilnik, czy nożyczki.

Paznokcie skraca się modeluje za pomocą papierowych lub szklanych pilniczków, a skórki nie są wycinane, lecz zmiękczane i odsuwane za pomocą drewnianego patyczka.

Po pielęgnacji paznokci maluje się je najczęściej na delikatne kolory w pastelowych odcieniach lub wcierając oliwkę - pozostawia naturalne.

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny polega na skróceniu i modelowaniu paznokci oraz usunięciu skórek. Dobrze wykonany zabieg wymaga precyzji, delikatności oraz zachowania odpowiedniej kolejności poszczególnych czynności.

Etapy manicure klasycznego