Płytka paznokciowa pod wpływem urazów mechanicznych, jak również zmian chorobowych może ulegać deformacjom, zmianom zabarwienia, jednymi słowy przybierać nieestetyczny wygląd.

Ubytki paznokci stóp mogą mieć przeróżne przyczyny. Są to najczęściej uszkodzenia mechaniczne, zmiany chorobowe lub wady wrodzone.

Uszkodzenia mechaniczne spowodowane są najczęściej mocnym uderzeniem w palec, w konsekwencji dochodzi do całkowitego uszkodzenia części lub całego paznokcia.

Już podczas pierwszej wizyty nadajemy piękny wygląd paznokci pod warunkiem, że paznokieć pacjenta posiada 1/3 długości. Dodatkowo płytka naturalnego paznokcia musi być oczyszczona i wolna od grzybicy!

Jak wykonujemy rekonstrukcję?

Zabieg w gabinecie podologicznym w tym przypadku polega na odtworzeniu paznokcia lub wycięciu uszkodzonego fragmentu płytki paznokciowej. Zabieg jest bezbolesny , ponieważ zmieniony chorobowo paznokieć lub też uszkodzony ulega z reguly onycholizie (nieprzyleganie do łożyska).

Do rekonstrukcji stosujemy specjalna mase, która uszczelnia łożysko z płytką paznokciową. Powoduje to zabezpieczenie paznokci przed ich zainfekowaniem. Masy żelowe i akrylowe stosowane do rekonstrukcji paznokci mają nie tylko działanie grzybobójcze i bakteriobójcze, ale także zapewniają estetyczny wygląd paznokci. Rekonstrukcji dokonujemy rowniez za pomocą światłoutwardzalnego żelu zawierającego ketokonazol, który zabezpiecza łożysko przed rozwojem grzybicy, oraz jony srebra działające antybakteryjnie.

Preparaty te z powodzeniem stosowane są także do poprawy wyglądu nierównych płytek paznokciowych, do ochrony łamliwych, rozwarstwionych i nadłamanych paznokci.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w domowe preparaty do pielęgnacji paznokci trudnych, uszkodzonych, które znacznie przyśpieszą naturalny wzrost zdrowego paznokcia.

Rekonstrukcja płytki paznokciowej – przed
Rekonstrukcja płytki paznokciowej – przed
Rekonstrukcja płytki paznokciowej – po
Rekonstrukcja płytki paznokciowej – po