Czym różni się pedicure podologiczny od zwykłego pedicure?

Pedicure podologiczny to połączenie pedicure pielęgnacyjnego ze specjalistyczną, odpowiednio dobraną metodą usuwania wszelkich problematycznych zmian skóry stóp oraz paznokci.

Pedicure kosmetyczny, najczęściej wykonywany w gabinetach kosmetycznych to raczej zwykła pielęgnacja.

Pedicure leczniczy to zabieg dla osób, które cierpią z powodu deformacji stóp, bolesnych modzeli, odcisków, pękających pięt czy wrastających paznokci.


Podolog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem/klientem na temat ogólnego stanu zdrowia, a w szczególności stanu zdrowia kończyn dolnych. Następnie zakładana jest karta klienta/pacjenta. Specjalistyczne oględziny kończyn dolnych i wnioski wpisywane są na kartę, a propozycje pielęgnacji lub leczenia szczegółowo omawiane z klientem.

Podczas zabiegu w sposób fachowy i najczęściej bezbolesny usuwane są wszelkie modzele, nagniotki, gruba i twarda skóra na stopach, fachowa obróbka paznokci stóp i w razie potrzeby zastosowanie odpowiednio dobranych kremów lub preparatów.

Wykonanie zabiegu pedicure podologiczny przebiega w warunkach z zachowaniem jak największej czystości, sterylności i bezpieczeństwa Klienta. Tylko na materiałach jednorazowego użytku i z zastosowaniem narzędzi wysterylizowanych w autoklawie medycznym, najwyższej klasy B.


Prowadzimy dokładną dokumentację wykonywanych zabiegów.

Po zabiegu dobieramy preparaty do indywidualnej domowej pielęgnacji domowej.

Podstawowy zabieg podologiczny