W kosmetologii stosuję się różne stężenia kwasu trójchlorooctowego od 10% do 70 % , oczywiście kosmetolog dobiera stężenie kwasu indywidualnie do potrzeb klienta.

Najczęściej wykorzystuje się stężenia od 20% do 35%.

Przebieg zabiegu

Na oczyszczoną skórę aplikujemy za pomocą szpatułki bawełnianej preparat na powierzchni skóry którą poddajemy złuszczaniu. Po chwili klient odczuwa mrowienie i pieczenie skóry. Konieczne jest ochłodzenie miejsca złuszczania. Widoczne jest zblednienie naskórka jest to prawidłowa reakcja skórna. W niektórych przypadkach można zaaplikować 1-3 warstwy TCA.

Obszary poddawane zabiegowi

Peeling kwasem trójchlorooctowym można stosować prawie na każdej części ciała. Najczęściej jest on wykonywany na:

Wskazania

Przeciwwskazania

Rekonwalescencja

Peeling TCA działa jeszcze przez 2-3 dni, wtedy skóra złuszcza się. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona, w niektórych miejscach mogą być widoczne białe plamki. Jednak po kilku minutach skóra robi się gładka i nie widać zbieleń.

Właściwe złuszczenie następuje po około 2-3 dniach i trwa kolejne 3-4 dni (w przypadku mocnych peelingów 50% okres złuszczania przedłuża się do 6-7 dni). W tym okresie zalecane jest, aby dana osoba pozostała w domu.

Skóra poddana zabiegowi zmienia kolor na brązowy i powstaje na niej skorupka. W kolejnym etapie dochodzi do złuszczenia skóry. Podczas tego procesu nie dochodzi do powstawania ran, krwawienia, wszystko przebiega bezboleśnie.

Pacjent/ka musi tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż stary naskórek zejdzie samoistnie. Zabronione jest zdrapywanie płatów schodzącej skóry, w przeciwnym wypadku mogą powstać przebarwienia i blizny.

Od razu po zabiegu i przez około tydzień czasu należy używać maści mocno natłuszczających i nawilżających .Dodatkowo należy stosować kremy z filtrem SPF 50+ , nawet jeżeli nie ma słońca. Zabieg należy wykonywać w okresie od października do marca. Na początku kuracji można zaobserwować przejściowe pogorszenie stanu skóry.

Do uzyskania oczekiwanych efektów zabieg należy powtórzyć w serii 4- 6 zabiegów co 28 dni. Do 24 h po zabiegu może utrzymywać się rumień, który delikatnie będzie się zmniejszał.

Orientacyjny koszt zabiegu