Kwas hialuronowy występujący naturalnie w organizmie człowieka polisacharyd, głównie w skórze, w różnorodnych stężeniach, który wypełnia przestrzeń międzykomórkową skóry.Jego głównym celem jest wiązanie wody(rodzaj molekularnej gąbki) przez co utrzymuje odpowiednie nawodnienie tkanek. Kwas hialuronowy w połączeniu z wodą tworzy gęsty śluz lub żel. Jest on w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego własna masa, np. jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć do siebie 250 cząsteczek wody.

Przez niektórych zwane „cudotwócze” właściwości tego kwasu powodują ,że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają z upływem czasu. Wypełnianie zmarszczek polega na wprowadzeniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby odnowić odpowiednie nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.

Kwas hialuronowy stosowany w naszym gabinecie do zabiegu mezoterapii igłowej jest wysoko oczyszczony, niesieciowany, biokompatybilny, o dużej skali gęstości i uzyskiwany w procesie biofermentacji o stężeniach 1,8%, 2,0% oraz 2,5%.

Nie powoduje uczuleń oraz spełnia wszystkie wymogi narzucone wyrobom medycznym. Ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

Przeznaczony jest zarówno do zabiegów mezoterapii igłowej jak i bezigłowej. Stymuluje tkankę łączną do produkcji kolagenu i elastyny, rewitalizuje i widocznie odmładza.

Schemat terapii

Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać gęstego krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty.

Kwas ten podaje się bardzo cienkimi igłami( zmniejsza to dolegliwości bólowe) w powierzchniową warstwę skóry właściwej metodą nappage lub metodą mikropęcherzyków do głębokości 4mm. Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany przez skórę. Im bardziej gęsty, tym bardziej chłonie wodę i silniej stymuluje tkankę łączną do produkcji kolagenu i elastyny.

Po zabiegu mogą krótkotrwale pojawić się zaczerwienienia, obrzęki i zasinienia. nie powoduje natomiast reakcji alergicznych, nie wymaga testów skóry. Jest całkowicie wchłanialny, a rezultaty estetyczne są nieomal natychmiastowe.

Zabiegi wypełniania zmarszczek i modelowania twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego:

Jak długo trwa efekt działania kwasu hialuronowego?

Długość działania kwasu hialuronowego zależy od wielu czynników, m.in. od stopnia i rodzaju jego stabilizacji, techniki podania, indywidualnej dla każdego pacjenta aktywności hialuronidazy ( enzymu występującego u każdego człowieka, który rozkłada kwas hialuronowy ) ale również od stylu życia pacjenta – jego rozkład przyspiesza przede wszystkim wysoka temperatura, dlatego po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego powinno się unikać solarium i kąpieli słonecznych.

Średnio efekt po zastosowanej terapii z kwasu hialuronowego utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

Dla uzyskania optymalnego efektu niezbędne jest zastosowanie dwóch faz:

Ilość niezbędnych zabiegów zależna jest od kondycji skóry, oczekiwań pacjenta, dobrania odpowiedniego stężenia oraz indywidualnych reakcji na zastosowanie preparatu.

Zalecenia pozabiegowe

Po leczeniu przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna).

Przeciwwskazania

Objawy niepożądane


Uwaga! Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry (iniekcje toksyny botulinowej - Botox, laseroterapia, peeling chemiczny, mikrodermabrazja) powinien wynosić min. 4 tygodnie.

Wskazania