Zabieg mezoterapii skóry głowy przeznaczony jest dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego wypadania włosów. Ma ona na celu przywrócenie prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy oraz stymulacji wzrostu włosów. U zdrowego człowieka dziennie wypada około 100 włosów. Problem pojawia się wówczas, gdy wypada ich znacznie więcej.

Mezoterapia stosowana jest bardzo często w profilaktyce łysienia, ale zabieg znajduje również szczególne zastosowanie u osób dotkniętych łysieniem androgenowym i plackowatym. Ponadto mezoterapia polecana jest osobom, u których wypadanie włosów nastąpiło na skutek słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży czy jakichś czynników mechanicznych.

Zabiegi mezoterapii polegają na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami pobudzającymi wzrost włosów. Substancjami najczęściej stosowanymi w terapii są gotowe mieszanki zawierające witaminy, minerały, aminokwasy, jak również kwasy nukleinowe i koenzymy. Stosuje się również nowe technologie, takie jak peptydy biomimetyczne.

Poszczególne czynniki wzrostu działają na skórę głowy stymulująco, a zastosowane mieszanki koktajlowe pobudzają mikrokrążenie ułatwiając substancjom aktywnym penetrację do cebulki włosa.

Przebieg i bolesność zabiegu

Preparaty do mezoterapii dobierane są indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta i podawane w postaci mikroiniekcji śródskórnych.

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm lub specjalnym pistoletem do mezoterapii. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki ( w zależności od techniki zabiegu), może pojawić się krótkotrwałe zaczerwienienie, drobne krwiaki, swędzenie lub ból w miejscu wstrzyknięcia.

Ślady po-zabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu bądź w kremie. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Schemat terapii

Mezoterapia skóry głowy trwa około 30 minut. W efekcie hamuje wypadanie włosów i sprawia, że pacjent uzyskuje widoczny ich odrost.

Zalecenia pozabiegowe

Przeciwwskazania

Skutki uboczne

Wskazania

Ilość zabiegów

Mezoterapia przynosi zadowalające efekty, ale trzeba wykonać serię zabiegów. Liczba spotkań w gabinecie zależy od stanu włosów oraz rodzaju użytego preparatu. Zwykle jest to około 10 zabiegów.

Koszt zabiegu

Cena zależy od rodzaju i ilości preparatu, waha się od 150 do 500 zł za zabieg.