Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w skórę. Dobór stosowanego preparatu zależy od rodzaju problemu, który można rozwiązać przy pomocy małych, płytkich iniekcji. Metoda ta służy do biorewitalizacji i przywracania gęstości skóry dojrzałej okolic twarzy, szyi, dekoltu oraz pozostałych partii ciała. Warto wspomnieć o szczególnie delikatnej okolicy oczu, gdzie mezoterapia służy do poprawy jakości powiek górnych i dolnych. Zabieg powoduje wygładzenia drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji nowych komórek skóry. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga jej utrzymać optymalną równowagę.

Do iniekcji stosowany jest czysty kwas hialuronowy lub koktajle zawierające kwas hialuronowy wzbogacony lub zawieszony w kompozycji innych aktywnych składników, takich jak witaminy, sole mineralne i aminokwasy. Zapewniają one dodatkową skuteczność substancji leczniczej w działaniu antyoksydacyjnym, długotrwałym, głębokim nawilżeniu, przyspieszeniu regeneracji komórek skóry – w jej odmłodzeniu w sposób naturalny.

Opis zabiegu

Mezoterapię wykonuje się techniką licznych, małych nakłuć na różnej głębokości skóry w zależności od wskazań, zwykle na głębokości 2-4 mm z pozostawieniem niewielkiej ilości preparatu np. nieusieciowanego kwasu hialuronowego w postaci mikro grudki, którą później łatwo rozmasować lub techniką liniową wstrzyknięć pod zmarszczką, lub bardzo powierzchownie – techniką zwaną nappage. Preparaty dobierane są indywidualnie w zależności od obszaru zabiegu, celu jaki chcemy osiągnąć oraz potrzeb klienta.

Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta.

W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 zabiegi w roku.

Dla większego komfortu pacjenta stosujemy maść znieczulającą EMLA, którą wcieramy w skórę na 30 minut przed zabiegiem.

Przed zabiegiem

Specjalne przygotowania do zabiegu nie są potrzebne. Na tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, antybiotyków ani innych środków obniżających krzepliwość krwi.

Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K - np. Auriderm XO żel (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej konieczne jest zmycie makijażu, dokładna dezynfekcja, a następnie osuszenie skóry.

Postępowanie po zabiegu

Należy bezwzględnie unikać opalania, nie wystawiać skóry na silne zmiany termiczne, unikać sauny, wysiłku fizycznego i basenu, a tym samym możliwości zakażenia. Przez kolejne 2 doby po zabiegu nie wolno nakładać żadnych kolorowych kosmetyków na miejsca poddane zabiegowi, ze względu na możliwość pojawienia się przebarwień. Bezpośrednio po zabiegu zabronione jest spożywanie alkoholu, używanie szorstkich ręczników do twarzy oraz poddawanie się innym zabiegom kosmetycznym.

Uwaga

Zabieg ten nie nadaje się przed tzw. wielkim wyjściem, gdyż może się zdarzyć, że podczas zabiegu igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy w tym miejscu może powstać niewielki siniak.

Więcej szczegółowych informacji podajemy podczas konsultacji.

Przeciwwskazania do mezoterapii