Niechirurgiczna metoda stosowana dla poprawy wyglądu skóry twarzy, jej odmłodzenia, również w leczeniu cellulitu oraz profilaktyce łysienia.


Mezoterapia pozwala na uzyskanie znacznej redukcji objawów starzenia się skóry, polega na dokonywaniu płytkich nakłuć i podawaniu odpowiedniego preparatu(koncentratu) w głąb naskórka. Dzięki tej technice można wprowadzić substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry.

Mezoterapia jest wspaniałą metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Oprócz operacji chirurgii plastycznej nie istnieje sposób bardziej efektywny niż mezoterapia w rewitalizacji, odmładzaniu i liftingowaniu skóry.

Zabieg nie wymaga od pacjenta wyłączenia z życia codziennego- bardzo istotne w dzisiejszym życiu!

Efekty zabiegu: odtworzenie optymalnego fizjologicznego środowiska w skórze i poprawa aktywności komórek(fibroblastów), co sprzyja z kolei zwiększonej produkcji kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (m.in. kwasu hialuronowego).

Dzięki tej metodzie do skóry dostarczane są odpowiednie czynniki stymulujące komórki do zwiększonej aktywności metabolicznej, m.in.:

Wskazania do zabiegu w zależności od zastosowanych substancji czynnych

Przeciwwskazania

Niedogodności