Mezoterapia w leczeniu cellulitu

Mezoterapia jest niezastąpiona w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Ampułki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. W tej walce może wspomagać ją również wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się również krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu.

Efekty zabiegu

W efekcie skóra jest wygładzona, ujędrniona oraz następuje redukcja cellulitu. Usuwamy efekt tzw. skórki pomarańczowej poprzez substancje o działaniu lipolitycznym i stymulującym mikrokrążenie zwiększające metabolizm komórek tłuszczowych (uwalniają nadmiar tłuszczu),zwiększa również skórne krążenie krwi i limfy.

Mezoterapia co prawda nie poradzi sobie z bardzo zaawansowanym cellulitem w stopniu, którego moglibyśmy oczekiwać, jednak zmniejszy jego wielkość i „intensywność”. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu.

Podsumowując – mezoterapia może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

Przebieg i bolesność zabiegu

Iniekcje wykonywane są strzykawką z bardzo cienką igłą co 0,5-1,5 cm. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Czas trwania śladów zależy od rodzaju preparatu – od 6–72 godzin.

Nakłucia są mało bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie kremem. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje niewielki siniak. Po zabiegu stosuje się masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Częstotliwość zabiegów

Aby osiągnąć najlepszy efekt należy dostosować się do następujących zaleceń:

Zalecenie pozabiegowe

W ciągu kilku dni po zabiegu, po ustąpieniu odczucia dyskomfortu, zalecamy wykonać kilka zabiegów drenujących, np. drenaż limfatyczny lub masaż miejsc poddanych zabiegowi. Wspomogą one wydalanie zniszczonych komórek tłuszczowych z organizmu.

Należy pamiętać, aby chronić miejsca po wkłuciach (np. nie zrywać strupków) aż do momentu całkowitego wygojenia. W tym okresie najważniejsza jest higiena (odradzamy basen).

Przeciwwskazania

Skutki uboczne

Wskazania