Leczniczy masaż kręgosłupa różni się od zwykłego masażu relaksacyjnego lub ujędrniającego. Wykorzystywane są w tym masażu techniki pochodzące z masażu klasycznego oraz dodatkowo wiele nowoczesnych technik pomagających w zniesieniu bólu i napięć m.in.:

Celem masażu leczniczego kręgosłupa jest rozluźnienie mięśni i ulepszenie ich ukrwienia oraz ułatwienie mobilności limfy, a także rozciągnięcie tkanki łącznej stawów. Dzięki zastosowaniu elementów terapii manualnej masaż przyczynia się do poprawy mobilności poszczególnych segmentów kręgosłupa oraz redukuje napięcie otaczających go tkanek miękkich. Pacjent zostaje odbarczony z dolegliwości bólowych.

Stosujemy leczniczy masaż kręgosłupa całościowy lub częściowy (np. odcinka szyjnego, lędźwiowego, piersiowego). Dla uzyskania znacznej i trwałej poprawy stanu pacjenta zaleca się przeprowadzenie u fizjoterapeuty serii 10 zabiegów masaży leczniczych kręgosłupa.

Celem leczniczego masażu kręgosłupa jest uśmierzenie bólu i zlikwidowanie jego przyczyn. Masaż ten stosuje się najczęściej, gdy - niezależnie od przyczyny - zespolone z kręgosłupem więzadła lub mięśnie przestają pełnić swoje funkcje. Jeśli mięśnie po obu stronach kręgosłupa nie pracują jednakowo, są osłabione, nadmiernie naciągnięte lub napięte, kręgosłup przestaje być stabilny, postawa pogarsza się, kręgi i dyski szybciej się zużywają. Wtedy nasz organizm wysyła sygnał alarmowy w postaci bólu pleców. Zadaniem masażu jest zlikwidowanie zwiększonego napięcia i wzmocnienie słabej tkanki mięśniowej.

Profesjonalny masaż leczniczy kręgosłupa skutecznie leczy wszelkie problemy z kręgosłupem i układem ruchu, jak na przykład: