To przyjemna technika masażu całego ciała wykonywana ciepłymi, leczniczymi olejami.

Masaż ten ma na celu pobudzenie i zrównoważenie enregii w całym ciele, zarówno w sferze duchowej jak i fizycznej. Wzmacnia organizm oraz pozwala zlikwidować zmęczenie, bezsenność i niepokój. Korzystnie działa na system immunologiczny oraz wspomaga leczenie niektórych chorób i dolegliwości.

Masaż Abhyanga wykonywany jest w delikatny i rytmiczny sposób przez jedną lub dwie osoby równocześnie. Jest kompleksowym zabiegiem dotyczącym całego ciała. Składa się z masażu głowy, karku, dłoni i rąk wykonywanego w pozycji siedzącej, natomiast w pozycji leżącej masuje się przednią i tylnią część ciała, stopy oraz twarz. Masaż twarzy zamyka całość zabiegu.

Oleje zastosowane w masażu Abhyanga wykonane na bazie starohinduskich receptur, posiadają właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Dzięki zawartości ziół działają pielęgnacyjnie na skórę oraz leczniczo na narządy wewnętrzne, usprawniając ich prawidłowe funkcjonowanie. Oleje wzmacniają system immunologiczny oraz nerwowy, a dzięki zawartości przeciwutleniaczy chronią skórę przed wpływem wolnych rodników. Olej dobiera się do typu schorzenia oraz występujących dolegliwości, może mieć działanie rozgrzewające, chłodzące, oczyszczające, uspokajające bądź energetyzujące.

Wpływ masażu


Niektóre efekty masażu da się zauważyć po pierwszym zabiegu, inne po wykonaniu serii zabiegów.

Po masażu zalecany jest gorący prysznic.

Produkty stosowne do zabiegu


Przybliżony koszt masażu: 140-250 zł.
Czas zabiegu: 60-90 minut.