Masaż, będący jedną z najstarszych i najbardziej skutecznych metod leczenia nie tylko odpręża i relaksuje, ale przede wszystkim korzystanie wpływa na stan kości, mięśni oraz skóry. Umiejętnie wykonany rewitalizuje ciało i znacznie zwiększa jego elastyczność, zwalczając takie dolegliwości jak: bezsenność, ból stawów czy migreny.

Początki masażu giną w pomroce dziejów. Nie można z całą pewnością stwierdzić kiedy ludzie docenili leczniczą moc dotyku, ale chyba niewielką pomyłkę popełnimy zakładając, że to procedura równie stara jak ludzkość, a nawet jeszcze starsza.

Pierwsze pisemne wzmianki o masażu pochodzą z Dalekiego Wschodu: z ksiąg Starożytnych Chin - opis tego zabiegu pojawia się w dziełach Kung-Fu z Tao Tse oraz Klasycznej Medycynie Wewnętrznego Żółtego Cesarza. Także w Indiach powstawały teksty o sztuce życia i zachowaniu zdrowia, zawierające informacje o masażu. Nie był tam traktowany jako osobny zabieg leczniczy, ale jako część kompleksowej terapii chorego ciała i ducha.

Skuteczność masażu doceniał Hipokrates, doradzając jego zastosowanie w rozlicznych chorobach. Zabiegowi temu często poddawali się sportowcy greccy, których masowano, wcierając w ich ciało oliwę z oliwek, co zapewniało nie tylko rozluźnienie i relaks mięśniom, ale również zdrowy wygląd i dobrą kondycję skórze.

W naszym gabinecie podczas masażu zamknij oczy, zapomnij na chwilę o codzienności i sprawach do załatwienia.

Niech ten czas będzie spokojem i odpoczynkiem tylko dla Ciebie.

Zapraszamy do Paris Cosmetology na relaksujące, aromatyczne masaże całego ciała.