Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą głowic diamentowych i pompy ssącej warstwa po warstwie. Mikrodermabrazja to w pełni bezpieczna i zarazem bardzo skuteczna metoda na spektakularną poprawę stanu skóry. Dzięki umiarkowanemu złuszczaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawowej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych komórek. Nowe komórki przemieszczają się ku górze, zastępując zrogowaciałe komórki.
Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg w pełni kontrolowany i bezbolesny. Intensywność zabiegów (głębokość złuszczania) jest dobierana indywidualnie do stanu skóry i jej problemów. Po usunięciu górnych warstw naskórka substancje aktywne znacznie łatwiej wnikają w głąb skóry – bardzo ważne jest więc, by po każdym zabiegu stosować preparaty kosmetyczne ściśle dostosowane do stanu i rodzaju skóry.
Głowice po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej są każdorazowo sterylizowane w autoklawie klasy B!!!
Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?
Zabieg rozpoczyna się od demakijażu i dezynfekcji skóry. Następnie wykonywane jest złuszczanie naskórka odpowiednio dobranymi głowicami ściernymi. Po złuszczeniu naskórka aplikowana jest ampułka dobrana do danego rodzaju skóry i maska. Zabieg kończy się nałożeniem kremu pielęgnacyjnego i kremu z filtrem.
Jak często należy wykonywać zabiegi mikrodermabrazji diamentowej?
Częstotliwość i liczba zabiegów dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. Z reguły, proponuje się aby dwa razy w roku wykonać serię od 3 do 10 zabiegów w odstępach 7-14 dni. Następnie zaleca się wykonanie raz w miesiącu zabiegu „przypominającego” dla podtrzymania efektów.
Jak wygląda skóra po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?
Zabieg nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, uczucie ciepła i pieczenie. Objawy te ustępują zazwyczaj kilka godzin po zabiegu. Około trzeciego dnia po zabiegu może wystąpić niewielkie złuszczanie się naskórka.
Po zabiegu przez około miesiąc zalecane jest stosowanie kremów z filtrem UV SPF 30-50 (w przerwie między kolejnymi zabiegami również).
Mikrodermabrazja diamentowa w terapiach łączonych
Mikrodermabrazja diamentowa może być wykonywana jako samodzielny zabieg, lecz często jest łączona z innymi technikami. Jest to uzależnione indywidualnych potrzeb pacjenta. I tak, mikrodermabrazja diamentowa jest często łączona z takimi zabiegami jak:
- peelingi chemiczne,
- mezoterapia,
- sonoforeza.
Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?
W wyniku przeprowadzenia serii zabiegów mikrodermabrazji diamentowej dochodzi do pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny ,a w wyniku tego do „zagęszczenia” skóry i poprawy jej elastyczności ,a także do spłycenia zmarszczek czy blizn(potrądzikowych).
W przypadku cer mieszanych, tłustych, łojotokowych dochodzi do obkurczania ujść gruczołów łojowych, czyli tzw. „porów skórnych”, usunięcia zaskórników, wygładzenia powierzchni skóry, zmniejszenia łojotoku.
Zabieg mikrodermabrazji jest skuteczny również w częściowej redukcji przebarwień posłonecznych, starczych czy pozapalnych.
Ważną zaletą zabiegu mikrodermabrazji diamentowej jest również to, że powoduje silne ukrwienie, odżywienie i dotlenienie komórek naskórka i skóry właściwej. Skóra staje się napięta, gładka i rozjaśniona.
Należy pamiętać, że z punktu widzenia efektywności zabiegu mikrodermabrazji diamentowej ważna jest pielęgnacja pozabiegowa. Po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej należy stosować preparaty o działaniu rewitalizującym regenerującym, odżywczym i nawilżającym.
Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji diamentowej
- objawy starzenia się skóry: zmarszczki, wiotkość skóry
- przebarwienia
- blizny potrądzikowe
- trądzik grudkowy i zaskórnikowy, rozszerzone pory, łojotok
- nierówna, szorstka powierzchnia skóry
- skóra szara, zmęczona, „skóra palacza”
- rogowacenie mieszkowe
- rozstępy