Manualne oczyszczanie twarzy polega na dokładnym, ręcznym oczyszczeniu skóry z zalegających zaskórników, grudek, prosaków, odblokowaniu porów skórnych z nadmiaru łoju i odświeżeniu skóry. Zabieg ten wykonuje na okolicę twarzy, szyi, dekoltu oraz pleców.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg manualnego oczyszczania twarzy jest polecany przede wszystkim dla skór tłustych, łojotokowych, skłonnych do powstawania grudek, zaskórników, prosaków zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jednak nie tylko skóry tłuste i łojotokowe poddaje się temu zabiegowi. Manualne oczyszczanie twarzy polecane jest również dla skór normalnych i suchych, które z różnych czynników takich jak nieodpowiednia pielęgnacja, niestaranny demakijaż, czy niehigieniczny tryb życia (np. palenie papierosów) są zanieczyszczone, poszarzałe, występują na nich zaskórniki, grudki, prosaki.

Przebieg zabiegu oczyszczania


Czas zabiegu: 1,5 do 2 godzin.

W przypadku oczyszczania pozostałych partii przebieg zabiegu jest podobny.

Postępowanie po zabiegu

Zabiegu nie stosuje się przed tzw. „wielkim wyjściem”, najlepiej zaplanować go przed weekendem lub innym dniem, w którym nie idziemy do pracy.

Po zabiegu manualnego oczyszczania skóra może być lekko czerwona, podrażniona, a ponadto mogą być widoczne miejsca po nakłuciach. Skóra regeneruje się po około 2 dniach od zabiegu.

W przypadku Pań zaleca się, aby przez 24 godziny po zabiegu nie nakładały makijażu oraz tłustych kremów. Skórę można przemywać delikatnymi środkami myjącymi lub płynem micelarnym.

Do tygodnia po zabiegu proponujemy klientowi przyjście na wizytę kontrolną, w trakcie której kosmetolog oceni stan skóry po zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu