Makijaż permanentny jest rozwiązaniem pozwalającym na wymodelowanie, odmłodzenie oraz podkreślenie rysów twarzy. Uzyskanym efektem w postaci pięknych brwi, oczu czy ust można cieszyć się nawet do kilku lat.

Przed wykonaniem każdego makijażu permanentnego na twarzy zostaje naszkicowany rysunek wstępny, który jest dobierany indywidualnie.

Po zaakceptowaniu przez Klientkę ostatecznego kształtu, makijaż permanentny zostaje utrwalony bez możliwości korekty!

Należy pamiętać, że makijaż permanentny jest sztuką i jego efekty mogą różnić się, w zależności od tego, kto wykonuje zabieg.

Korekcje linii muszą być precyzyjne i dyskretne, a pigmentacja zgodna z naturalną tendencją kolorystyczną danej osoby. Makijaż permanentny nigdy nie powinien być przerysowany lub zbyt nasycony mocnymi barwami, ponieważ jest to makijaż na co dzień - modelujący, korygujący rysy twarzy. Na specjalne okazje lub dla urozmaicenia, na makijaż permanentny nałożyć można mocniejszy makijaż tradycyjny. Dlatego nie ma obawy, że makijaż trwały znudzi się po pewnym czasie.

Makijaż permanentny – brwi

Brwi są niezwykle ważnym, choć często niedocenianym elementem twarzy. Piękne, kształtne, w naturalnym kolorze potrafią znacznie odmłodzić buzię oraz podkreślić piękne oczy. Stosując makijaż permanentny brwi, używa się mieszanek pigmentów od jasnych i ciemnych poprzez kolory odpowiednie dla szatynek oraz brunetek.

Sposoby pigmentacji brwi

Metoda rysowania poszczególnych włosków imitujących naturalne brwi w obrębie wyznaczonego kształtu. Pracochłonny sposób wykonania cieniutkich włosków przy pomocy precyzyjnego urządzenia oraz specjalna mieszanka pigmentu sprawia, że efekt końcowy jest znacznie trwalszy niż metoda piórkowa. Efekt utrzymuje się od 1 roku do 5 lat.

Metoda kompaktowego wypełnienia, która polega na wyznaczeniu kształtu oraz specjalnej technice cieniowania brwi odpowiednią mieszanką kolorystyczną. Po tak wykonanym zabiegu brwi nie wyglądają jak sztuczne plamy, lecz stanowią podkład dla naturalnych włosków, tworząc wrażenie gęstości i pięknego naturalnego kształtu.  

Zagęszczenie brwi polega na wykonaniu lekkiego rysunku w naturalnej tonacji dodającego objętości, tak, aby brwi sprawiały wrażenie bardziej wyraźnych i gęstych. Brwi zostają zagęszczone w obrębie naturalnego łuku.

Metoda przestrzenna 3D to propozycja dla najbardziej wymagających osób, zalecana najczęściej przy bardzo rzadkich brwiach lub ich braku. Trójwymiarowy efekt głębi osiągnięty zostaje poprzez połączenie kilku metod pracy oraz użycie kilku mieszanek barwników. 

Brwi bezpośrednio po zabiegu są ciemniejsze około 30% od efektu końcowego i dopóki skórka pigmentacyjna nie złuszczy się wyglądają jak nieco za ciemna henna. Odczuwalny jest efekt lekkiego ściągania skóry, a podczas procesu gojenia skóra może swędzić. Brwi należy pielęgnować preparatem zaleconym przez kosmetologa.

Makijaż permanentny – usta

Sekret pięknego efektu tkwi w sporządzeniu odpowiedniej mieszanki lub mieszanek pigmentów, dostosowanych do tonacji czerwieni wargowej i danego typu urody. Dysponujemy gamą kolorystyczną od naturalnych kolorów ust poprzez chłodne róże, beże, beżo-róże, soczyste odcienie arbuza, ciepłe, łososiowe, koralowe i cynamonowe tony, po klasyczną czerwień w zimnych i ciepłych odsłonach. Na ustach można wykonać dwa rodzaje zabiegów:

Usta po zabiegu mają intensywny kolor oraz mogą delikatnie pobolewać. Przerysowany i przejaskrawiony obraz, który widać od razu po zabiegu nie jest efektem ostatecznym. Kolor stabilizuje się w skórze po dwóch tygodniach.

Makijaż permanentny – kreski

Zabiegiem makijażu permanentnego wykonywanym w obrębie powiek są kreski. Kolorystyka kresek jest bardzo bogata. Od klasycznych czerni, poprzez grafity, szarości, kreatywny szafir czy indygo. Po dobrze wykonanej pigmentacji wiele pań rezygnuje nawet z malowania rzęs, gdyż nie jest już to konieczne. Bardzo ważne jest przygotowanie oczu przed zabiegiem, rezygnacja z  makijażu oczu w dniu zabiegu oraz zadbanie o to, by oczy były wypoczęte, a spojówki nie przekrwione. Zabieg najlepiej wykonywać o wczesnej porze dnia.

Kreska górna z zagęszczeniem rzęs to specjalna technika makijażu permanentnego pozwalająca na osiągnięcie efektu bardzo gęstych rzęs oraz wymodelowanie oka.Bardzo naturalnie wyglądają kreski niezbyt grube, wykonane w wieńcu rzęs, sprawiające wrażenie ich naturalnej gęstości. Technika zagęszczenia rzęs jest jedną z trudniejszych w makijażu permanentnym i dającą najbardziej spektakularne efekty. W odróżnieniu od najczęściej wykonywanego permanentnego eyelinera, nie pozostawia sztucznie wyglądających pustych prześwitów pod kreską.

Przedłużenie lub pogrubienie kreski (kreska dekoracyjna) ma na celu wymodelowanie kształtu oka, nigdy jednak nie przesadzona, jak w makijażu wieczorowym.

Przed zabiegiem – dotyczy wszystkich zabiegów

Minimum miesiąc przed pigmentacją nie należy stosować odżywek i preparatów stymulujących wzrost rzęs. W przypadku skłonności do wirusa opryszczki zalecane jest stosowanie preparatu Heviran przez 2 tygodnie przed zabiegiem.

Zabieg mikropigmentacji

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia, ale jest to normalne, a objawy szybko ustępują.Dyskomfort związany z bólem niwelują specjalistyczne, nowoczesne kremy znieczulające, które redukują przykre doznania prawie do zera. W zależności od miejsca pigmentacji zabieg trwa ok 1 godziny. Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie ust.

Po zabiegu

Przez kilka dni po zabiegu miejsca poddane pigmentacji należy traktować ze szczególną ostrożnością. W 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd bardzo ważne jest stałe nawilżanie specjalnym kremem lub maścią( rodzaj podaje linergistka). W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne, nawet przy wykonywaniu makijażu bardzo naturalnego.

Skóra poddana zabiegowi pigmentacji nie może być potraktowana zwykłym mydłem Absolutnie nie należy korzystać z solarium, sauny, basenu oraz innych zabiegów SPA.

Korekta po zabiegu

W ciągu 6 tygodni po zabiegu należy obowiązkowo wykonać korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie efektów. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu. Korekta I jest oczywiście bezpłatna, pod warunkiem że zostanie wykonana do 6 tygodni od daty wykonania zabiegu.

Termin korekty rezerwujemy bezpośrednio po zabiegu. W innych przypadkach jest płatna ok. 200-300 zł.

UWAGA! Po zabiegu należy pamiętać o właściwej pielęgnacji oczu.

Nie wolno w żaden sposób naruszać powiek czy rzęs (tarcie oczu, pociąganie za rzęsy, odrywanie skórki pigmentacyjnej)! Zapewnienie regeneracji po-zabiegowej zgodnie ze wskazówkami linergistki jest bardzo ważne dla osiągnięcia właściwego efektu zabiegu.

W przypadku pominięcia powyższych wskazówek linergistka oraz gabinet nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.