Metoda Ackermanna oparta jest na 50 letnim doświadczeniu w leczeniu manualnym kręgosłupa i stała się ukierunkowanym systemem terapii, którą wyróżnia szczegółowa diagnostyka pacjenta oraz precyzyjna technika leczenia manualnego.

Instytut w Sztokholmie rozwija tą metodę w oparciu o najnowsze postępy medycyny z dziedziny ortopedii, neurologii i rehabilitacji medycznej. Metoda Ackermanna jest metodą precyzyjną, o szczegółowej diagnostyce. Postępowanie terapeutyczne i jego skutki są ściśle przewidziane przed zabiegiem, co daje gwarancje jakości i rzetelności wykonywanych zabiegów. W wyniku tej pracy, powstała terapia oparta na bardzo dokładnym badaniu przestrzennego ustawienia układu kostnego, oraz skutecznym postępowaniu chiropraktycznym. Każdy ruch w tej terapii, charakteryzuje się precyzją i dokładnością, dając zamierzony efekt.

Metoda Ackermanna pozwala na działanie w miejscu występowania zaburzenia, w sposób celowany. Dlatego podczas zabiegu zostaje odblokowany tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował u Pacjenta ból lub inne dolegliwości. Przy zastosowaniu metody dr Ackermanna, w ciągu jednego, lub kilku zabiegów, można usunąć lub znacznie złagodzić dolegliwości.

Przebieg terapii

Terapia manualna wykonywana jest bezpośrednio rękami terapeuty bez użycia żadnych aparatów i urządzeń. Celem jej jest usunięcie stwierdzonych zaburzeń i związanych z nimi objawów bólowych. Terapia poprzedzona jest wywiadem oraz badaniem palpacyjnym (manualnym) i funkcjonalnym narządu ruchu. Techniki stosowane w terapii manualnej to m.in. techniki tkanek miękkich, masaż funkcyjny, masaż poprzeczny, trakcje, mobilizacje, manipulacje, ćwiczenia lecznicze.

Terapia manualna pozwala pozbyć się przyczyny bólu i tym samym dolegliwości bólowych. Leczy przyczynę, a nie skutek choroby.

Zastosowanie leczenia za pomocą terapii manualnej ułatwia usunięcie dolegliwości związanych z:


Często Metoda Ackermanna stosowana jest w dolegliwościach, wobec których leczenie farmakologiczne nie przynosi skutku.

Skuteczność powyższych technik została udowodniona naukowo, a ich stosowanie jest bezpieczne dla pacjenta.